Адаптивний дизайн чи мобільна версія шаблону сайту?
Для відображення контенту в цьому немає великої різниці. Але щоб показати цей контент на дисплеї вашого девайса, його потрібно попередньо завантажити. Добре, якщо користувач підключений до високошвидкісної точки доступу в інтернет. В ідеалі це ноутбук, що виконав вхід у всесвітню павутину через wi-fi точку доступу. Але скільки ж нервів і часу ми витрачаємо в тих випадках, коли у нас в руці мобільний телефон, а з'єднання навіть не 3G, а звичайний GPRS.
А тепер уявіть, що на потрібному сайті є тільки повна оригінальна версія шаблону сайту. Ця версія гарна: з анімацією, зображеннями, стилями, скриптами та ще купою рядків різного роду коду. І ось, ви зайшли на цей сайт... 10 секунд, 20... А ми на все чекаємо. У найгірших умовах час від кліка за посиланням, до завантаження контенту та видачі його вам на дисплей може затягнутися і до хвилини. Бувають випадки і важче... Як же бути? Адже у нас адаптивний дизайн, він повинен красиво відображатися на мобільних телефонах, без анімацій і великих зображень.
Відображатися він буде, але під час завантаження він підтягує весь контент, навіть той, який не відображає. Що робити? Все дуже просто - потрібен окремий і теж адаптивний шаблон сайту.

Мобільний шаблон сайту Бітрікс
Псевдонім домену
Отже, панове! Перше, що нам потрібно зробити, це піддомен для нашого основного домену. Найкраще не винаходити велосипед, а створити піддомен типу m.proger.com.ua . На просторах інтернету я бачив, що хлопці описують підключення різних шаблонів без створення псевдоніма домену для мобільної версії. Все добре, але ж ми користувачі Бітрікса, і використовуємо технологію "Композитний сайт". А якщо різні шаблони виводитимуться на однакових адресах, то й зміст композиту загубиться, оскільки кеш постійно перезаписуватиметься. Я вже через це пройшов. Тому нам потрібний додатковий псевдонім домену.