Мібок: Версія для людей з вадами зору (модуль на сайт)

Мібок: Версія для людей з вадами зору (модуль на сайт) (mibok.glaza) - рішення для Бітрікс

Мібок: Версія для людей з вадами зору (модуль на сайт)

"Модуль 'Мибок: Версия для слабовидящих' - уникальное решение для Битрикс маркетплейс, позволяющее создать доступный и комфортный интерфейс для людей с ограниченным зрением. Обеспечьте инклюзивность вашего сайта и дайте возможность всем посетителям насладиться его функциональностью."
0
6 600 грн.
Мібок: Версія для людей з вадами зору (модуль на сайт) (mibok.glaza) - рішення на Бітрікс

Професійне рішення. Тисячі установок. Рейтинг відгуків 5+

Починаючи з версії 4.0. у продукті з'явилася мультимовність:
інтерфейс модуля і синтез мови доступні для російської, англійської та української мов. Для білоруської мови лише інтерфейс.
[B]
Програмний продукт внесено до Єдиного реєстру російських програм для електронних обчислювальних машин і баз даних - від 23.12.2016 (N682).

Автоматична генерація версії сайту для людей з вадами зору, що представляє інформацію на сайті у зручному форматі з використанням технології синтезу мови для озвучування тексту на сторінках сайту та можливістю задавати текстові уявлення нетекстових матеріалів.

Модуль відповідає вимогам ГОСТ Р 52872-2019, WCAG 2.1, наказом Мінкомзв'язку Росії № 931 від 12.12.2022 «Про встановлення Порядку забезпечення умов доступності для інвалідів по зору офіційних сайтів федеральних органів державної влади, органів державної влади суб'єктів Російської Федерації та органів місцевого самоврядування в мережі "Інтернет"», має сертифікат відповідності N РОС UA.04CCH0.00774.


Створення версії сайту для людей з вадами зору — одна з вимог ГОСТ Р 52872-2019 до сайтів, причому норми ГОСТ є обов'язковими для державних організацій, згідно із законом «Про соціальний захист інвалідів у Російській Федерації».
Завдяки доступності користувачам з обмеженими можливостями, цей інструмент буде також корисним для комерційних організацій та підприємств з метою залучення та утримання аудиторії своїх сайтів.
Сам собою державний стандарт інтернет-ресурсів регулює абсолютно всі аспекти подання інформації на сайті — від формату розміщення посилань до вимог до системи захисту персональних даних. Ось кілька особливо важливих моментів, які містять цей документ:
  • Всі сайти діляться на три рівні за ступенем доступності для людей з вадами зору та інвалідів по зору: А(мінімальна доступність), АА (повна доступність інформації для людей з вадами зору), ААА (спеціалізовані ресурси для людей з обмеженнями зору)
  • Кожен сайт повинен відповідати принципам Сприймання, Керованості, Зрозумілості та Надійності — тобто кожен елемент сайту повинен бути підготовлений для роботи людей з вадами зору так, щоб не викликати ніяких труднощів при роботі з сайтом.
  • На сайті не повинно бути кадрів
  • Усі посилання повинні мати текстовий опис цільової сторінки, а зображення – текстовий опис вмісту
  • Кожен сайт повинен мати текстову версію. Весь нетекстовий медіа-контент (відеоролики, аудіозаписи, зображення тощо) має бути додатково представлений в адаптованому текстовому вигляді (стенограми, опис)
  • Кольорове оформлення сайту має бути досить контрастним, а колір не може бути єдиним способом візуальної ідентифікації елементів
Всього ж ГОСТ Р 52872-2019 містить близько півтори сотні різних вимог у двох розділах документа.
Таким чином, кожен сайт повинен мати версію для слабозорих, що містить всю інформацію, як і повна версія сайту, але в зручному для слабозорих форматі. Модуль «Версія для людей з вадами зору» від Мібок дозволяє вирішити це завдання за лічені хвилини.

Принцип роботи модуля [/ B], двома словами, полягає в наступному:
  • Встановлений модуль генерує новий шаблон системи управління контентом.
  • На сайт додається функція вибору між версіями
  • Контент кожної сторінки може бути представлений у двох форматах — основний і «версія для людей з вадами зору»
  • Відображення контенту (розмір шрифту, колірна схема нової версії) може бути налаштовано самим користувачем з його потреб.
Технічно модернізація сайту здійснюється шляхом автоматизованої генерації шаблонів на основі існуючих шаблонів вашого сайту. Сама версія для людей з вадами зору реалізована з урахуванням рекомендацій документа консорціуму W3 Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.1 (Посібник з доступності веб-контенту) і WAI-ARIA (Web Accessibility Initiative - Accessible Rich Internet Applications).

[B]Основний функціонал згенерованої версії для людей з вадами зору
:
  • Панель налаштувань - 3 розміри шрифту, 5 колірних схем, 3 інтервали між літерами (кернінг), 3 міжрядкові інтервали, можливість включати/вимикати відображення зображень і flash, включення режиму монохромних зображень, вибір типу шрифту (з засічками або без), налаштування гучності звуку синтезованого мовлення
  • Можливість пропустити повторюваний блок (шапку сайту) з переходом до основного вмісту сторінки
  • Керування переміщенням по сторінці за допомогою клавіатури
  • Звуковий супровід інтерфейсу користувача
  • Перетворення текстового контенту на звуковий (за технологією синтезу мови)
  • Озвучування стандартної капчі 1С-Бітрікс (captcha)
  • Шрифт Брайля
  • Підтримка виведення текстового представлення нетекстових матеріалів
Основні переваги:
  • Висока якість версії та гнучкість її налаштувань для розробника, завдяки наявності окремого шаблону
  • Розширений функціонал для кінцевих користувачів
  • Більш високий рівень доступності контенту для людей з вадами зору (включаючи клавіатурне керування та озвучування тексту за технологією синтезу мови, озвучування інтерфейсу панелі налаштувань)
  • Наявність сертифіката відповідності ГОСТ
Підтримувані мови (інтерфейс користувача + синтез мови):

  • Версія для людей з вадами зору російською мовою
  • Версія для людей з вадами зору англійською мовою
  • Версія для людей з вадами зору українською мовою
  • Версія для людей з вадами зору білоруською (тільки інтерфейс користувача, без синтезу мови)
Функціонал модуля є обов'язковим для реалізації на сайтах усіх державних структур і рекомендується додати на сайти приватних підприємств.

Обмеження:
[LIST]
  • У поточній версії модуля відсутні готові шаблони для каталогу товарів для версій 1С-Бітрікс нижче 17.0, а також функціоналу інтернет-магазину (кошик, оформлення замовлення та інші) для всіх версій. Зазначені шаблони можуть бути розроблені користувачем самостійно або створені за окрему платню.
  • У разі використання на вашому сайті ланцюжків підключень файлів, що включаються (вкладених один в одного або залежать від певних налаштувань/умов), які в тому числі містять програмний код або компоненти, що використовуються для відображення інформації на сайті, можуть знадобитися додаткові роботи з кастомізації шаблон версії сайту для людей з вадами зору. Обсяг робіт на різних сайтах може значно відрізнятися.
    [/ LIST] Модуль встановлений на безлічі сайтів російських та зарубіжних державних організацій та установ, банків, а також комерційних компаній.
    Серед них: Міністерство спорту РФ, сайт Третьяковської галереї, сайт Прокуратури міста Москви, сайти адміністрацій міст і районів, сайти урядів, ВНЗ, дитячі школи, медичні установи, установи вищої та середньої освіти, сайти банків та інших.

    Сайт продукту: https://slabovid.ru

    Для оптових закупівель модуля та партнерських продажів доступна спеціальна пропозиція, для отримання інформації надішліть запит на [URL=mailto:partner@mibok.ru]partner@mibok.ru[/URL ]

  • Наш модуль вже успішно використовують на наших проектах

    file_download Завантажити Модуль Маркет
    file_download Завантажити Модуль Маркет