Слабовид LITE: Версія для людей з вадами зору

Слабовид LITE: Версія для людей з вадами зору (mibok.slabovid) - рішення для Бітрікс

Слабовид LITE: Версія для людей з вадами зору

"Слабовид LITE – инновационный модуль, созданный специально для слабовидящих пользователей. Обеспечивайте удобство чтения, увеличивайте размер шрифта и настройте контрастность для идеального визуального опыта. Оптимизируйте свой веб-ресурс для всех пользователей с модулем Слабовид LITE на Битрикс маркетплейсе."
0
2 000 грн.
Слабовид LITE: Версія для людей з вадами зору (mibok.slabovid) - рішення на Бітрікс

Автоматична генерація версії сайту, що представляє інформацію на сайті в зручному форматі для користувачів з вадами зору.
Відповідає вимогам ГОСТ Р 52872-2019 та WCAG 2.1

Модуль є спрощеною версією програмного продукту «Мібок: Версія для людей з вадами зору (модуль на сайт)».
Відмінність від основної версії продукту: відсутність технології синтезу мови (озвучення тексту на сторінках сайту); відсутність сертифіката відповідності ГОСТ Р; відсутність запису в єдиному реєстрі російських програм для електронних обчислювальних машин та баз даних; інші незначні відмінності.

Створення версії сайту для людей з вадами зору — одна з вимог ГОСТ Р 52872-2019 до сайтів, причому норми ГОСТ є обов'язковими для державних організацій, згідно із законом «Про соціальний захист інвалідів у Російській Федерації».
Завдяки доступності користувачам з обмеженими можливостями цей інструмент буде також корисним для комерційних організацій та підприємств з метою залучення та утримання аудиторії своїх сайтів.
Сам собою державний стандарт інтернет-ресурсів регулює абсолютно всі аспекти подання інформації на сайті — від формату розміщення посилань до вимог до системи захисту персональних даних. Ось кілька особливо важливих моментів, які містять цей документ:

 • Всі сайти поділяються на три рівні за ступенем доступності для людей з вадами зору та інвалідів по зору: А(мінімальна доступність), АА (повна доступність інформації для людей з вадами зору), ААА (спеціалізовані ресурси для людей з обмеженнями зору)
 • Кожен сайт повинен відповідати принципам Сприймання, Керованості, Зрозумілості та Надійності — тобто кожен елемент сайту повинен бути підготовлений для роботи людей з вадами зору так, щоб не викликати жодних труднощів при роботі з сайтом.
 • На сайті не повинно бути кадрів
 • Усі посилання повинні мати текстовий опис цільової сторінки, а зображення – текстовий опис вмісту
 • Кожен сайт повинен мати текстову версію. Весь нетекстовий медіа-контент (відеоролики, аудіозаписи, зображення тощо) має бути додатково представлений в адаптованому текстовому вигляді (стенограми, опис)
 • Кольорове оформлення сайту має бути достатньо контрастним, а колір не може бути єдиним способом візуальної ідентифікації елементів
Всього ж ГОСТ Р 52872-2019 містить близько півтори сотні різних вимог у двох розділах документа.
Таким чином, кожен сайт повинен мати версію для слабозорих, що містить всю інформацію, як і повна версія сайту, але в зручному для слабозорих форматі. Модуль «Слабовид LITE: Версія для людей з вадами зору» від Мібок дозволяє вирішити це завдання за лічені хвилини.

Принцип роботи модуля, двома словами, полягає в наступному:
 • Встановлений модуль генерує новий шаблон для системи керування контентом.
 • На сайт додається функція вибору між версіями
 • Контент кожної сторінки може бути представлений у двох форматах — основний і «версія для людей з вадами зору»
 • Відображення контенту (розмір шрифту, колірна схема нової версії) може бути налаштовано самим користувачем з його потреб.
Технічно модернізація сайту здійснюється шляхом автоматизованої генерації шаблонів на основі існуючих шаблонів вашого сайту. Сама версія для людей з вадами зору реалізована з урахуванням рекомендацій документа консорціуму W3 Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.1 (Посібник з доступності веб-контенту) і WAI-ARIA (Web Accessibility Initiative - Accessible Rich Internet Applications).

Основний функціонал згенерованої версії для людей з вадами зору:
 • Панель налаштувань - 3 розміри шрифту, 5 колірних схем, 3 інтервали між літерами (кернінг), 3 міжрядкові інтервали, можливість включати/вимикати відображення зображень і flash, включення режиму монохромних зображень, вибір типу шрифту (з засічками або без), налаштування гучності озвучування панелі налаштувань
 • Можливість пропустити повторюваний блок (шапку сайту) з переходом до основного вмісту сторінки
 • Керування переміщенням по сторінці за допомогою клавіатури
Основні переваги:
 • Висока якість версії та гнучкість її налаштувань для розробника завдяки наявності окремого шаблону
 • Розширений функціонал для кінцевих користувачів
 • Більш високий рівень доступності контенту для людей з вадами зору (включаючи клавіатурне керування та озвучування інтерфейсу панелі налаштувань)
Функціонал, який пропонує модуль, є обов'язковим для реалізації на сайтах усіх державних структур і рекомендується додати на сайти приватних підприємств.

Обмеження:
 • У поточній версії модуля відсутні готові шаблони для каталогу товарів для версій 1С-Бітрікс нижче 17.0, а також функціоналу інтернет-магазину (кошик, оформлення замовлення, особистий кабінет та інші) для всіх версій. Ці шаблони можуть бути розроблені самостійно або створені за окрему плату.
 • Цей модуль не використовує технологію синтезу мови (озвучування тексту на сторінках сайту), не має сертифіката відповідності ГОСТ Р та запису в реєстрі російських програм для ЕОМ. Якщо це необхідно, придбайте професійну версію продукту за посиланням нижче.
Промо-сайт продукту: https://slabovid.ru

Наш модуль вже успішно використовують на наших проектах

file_download Завантажити Модуль Маркет
file_download Завантажити Модуль Маркет